[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: ::
بخش‌های اصلی
درباره کنفرانس::
کمیته های همایش::
برگزار کنندگان و حامیان::
شرکت در همایش::
ارسال مقاله::
اخبار همایش::
برنامه های جانبی::
رویدادملی‌ایده‌پردازی‌فراساحلی::
ارتباط با ما ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: برنامه ها ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۲۵ | 

رشد چشمگیر تقاضا برای انرژی‌های فسیلی باعث توجه بسیاری از کشورها به منطقه خاورمیانه خصوصاً خلیج فارس و دریای خزر به عنوان منبع سرشار انرژی شده است. نگاهی گذرا به حجم سرمایه گذاری های انجام شده در این مناطق و حضور گسترده شرکتهای خارجی گواهی بر این ادعاست. برخورداری ایران از این موهبت عظیم الهی یعنی قرار گرفتن در میان دو قطب بزرگ انرژی و وجود میادین مشترک دریایی بایستی زمینه ای را فراهم آورد تا شرکتهای طراحی، مهندسی و پیمانکاری بیشتری در حوزه صنایع فراساحل تشکیل و توسعه یابند.

موفقیت این شرکت‌ها در داخل کشور (انجام پروژه‌ها) و خارج از کشور (صدور خدمات فنی و مهندسی) در گرو ارتقاء دانش فنی و مهندسی آنها جهت بهبود و توسعه کیفی پروژه های ذیربط می‌باشد. خوشبختانه طی سالهای اخیر دانش ساخت، نصب و استخراج نفت و گاز از دریاها و احداث تأسیسات مختلف جهت انتقال فرآورده ها به خشکی در حال بومی شدن است. بنابراین در شرایط فعلی کشور و نظر به فرصت ها و تهدیدات پیش رو، اتخاذ روش های صحیح و کارآمد در زمینه فناوری های به روز صنایع فراساحل و تسهیل روند ارتقای بنیه علمی و تخصصی پیمانکاران این حوزه از اهمیت خاصی برخوردار بوده و نیازمند نگاهی ملی و همه جانبه است.

نظر به اهمیت ارائه آخرین دستاوردها و نوآوری های فنی توسط صاحب نظران این حوزه، فعالیت های مختلفی صورت پذیرفت که نقطه قوت آن برگزاری هفت همایش ملی صنایع فراساحل بود. در ادامه پیگیری این فعالیت ها و در همایش آتی که رویکرد اصلی آن تقویت توان مهندسی در صنایع فراساحل است، مهمترین موضوعات تخصصی پیش روی بخش مهندسی شرکت های ایرانی فعال در پروژه های فراساحل نیز مورد بحث و بررسی صاحبنظران قرار می گیرد.

امید است برگزاری هشتمین همایش گام موثری در جهت رشد و ارتقای توان مهندسی صنایع فراساحل کشور باشد. امری که بی شک همفکری و مشارکت علمی کلیه کارشناسان، مدیران صنعت و اساتید دانشگاهی در حوزه صنایع فراساحل ایران را می طلبد.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA code
::
دفعات مشاهده: 645 بار   |   دفعات چاپ: 39 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

.:: هشتمین همایش بین المللی صنایع فراساحل ::. 8th International Offshore Industries Conference
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 44 queries by YEKTAWEB 3897